این روزها حرف از تقابل بین نمایندگانی که تازه روی کار آمده‌اند با و دولت زیاد شنیده می‌شود و برخی از آنان طرفدار استیضاح هستند.

این روزها حرف از تقابل بین نمایندگانی که تازه روی کار آمده‌اند با و دولت زیاد شنیده می‌شود و برخی از آنان طرفدار استیضاح هستند.

اما این موضوع علاوه بر آن‌که خلاف نظری رهبری می‌باشد، به نفع کشور نیز نخواهد بود. مجلس حق دارد از وزیری که کوتاهی کرده سوال کند، اما در شرایطی که تحریم های شدید آمریکا، وضعیت اقتصادی را سخت کرده، آمریکا از اختلاف بین قوای کشور سود برده و مردم و مملکت ضرر خواهند کرد.

مجلس یازدهم از نمایندگانی تشکیل شده که اکثر آنان تجربه قانون‌گذاری را ندارند؛ بر همین اساس لازم است برخی اقداماتی را که باید سرلوحه کار خود قرار بدهند، را به آنان یادآور شد.

در وهله اول، وکیل‌المله‌های بهارستان باید خود را وقف ملت کرده و از هیچ فرصتی برای خدمت به آنان فرو گذار نباشند.

نکته قابل توجه بعدی بحث عدالت بوده که همواره مقام معظم رهبری بسیار بر آن تاکید می‌کنند. در ادوار گذشته مجلس مشکلات بسیاری وجود داشت بنابراین خانه ملت وظیفه تعیین خط عدالت را دارد.

مسئله مهم دیگر موضوع امنیت و سلامت جامعه است که باید به آن بها داده و مورد توجه قرار داده شود. همچنین بررسی وضعیت معیشتی مردم از اولویت‌های دیگر مجلس یازدهم باید باشد. این روزها مردم روزگار خوبی را نمی‌گذرانند و  مشکلات اقتصادی فراوانی دارند. اختلافات طبقاتی روز به روز بیشتر شده و کالاها افزایش قیمت داشته و برخی از مردم دیگر قدرت خرید ندارند.

مبارزه با فساد، تقویت ارتباطات بین‌الملل، توجه به جهش تولید و ایجاد اشتغال برای جوانان، تکیه بر صادرات غیرنفتی و همچنین تبعیض قائل نشدن بین تمامی شغل‌ها مانند معلمی و کارگری و افزایش حقوق آنان از دیگر مواردی است که باید بهارستان‌نشین‌ها به آنان توجه کنند.وقتی دستورکارهایی به این مهمی وجود دارد که هرکدام ارتباط مستقیم با زندگی مردم دارد نباید وقت قوه مقننه صرف جدال های بی تاثیر و فرسایشی با قوه مجریه شود.

* فعال سیاسی اصلاح طلب و نماینده پاکدشت در مجلس دهم 

  • نویسنده : محمدقمی
  • منبع خبر : خبرآنلاین