نماینده تبریز در مجلس گفت:دلیل اینکه تاکنون و در چند دوره گذشته مجلس نتوانسته‌ایم مشکلات ساختاری را حل کنیم این بوده که تصور کرده‌ایم بهترین نقشه‌ها را برای این منظور کشیده‌ایم که اینگونه نبوده است.

مسعود پزشکیان نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره لزوم اصلاح ساختار مجلس، گفت:در جلسه اخیر غیرعلنی مجلس(سه‌شنبه) درباره این موضوع به صورت مفصل بحث و تبادل نظر انجام  شد و نمایندگان نظرات خود را اعلام کردند و قرار بر این شد در این زمینه هیئت‌رئیسه مجلس جمع‌بندی داشته باشد.

وی با بیان اینکه اصلاح ساختار در مجلس باید بر اساس کار کارشناسی انجام شود، ادامه داد: اینکه گروهی بیایند و بدون پشتوانه کار کارشناسی بخواهند اصلاحاتی در ساختار مجلس ترتیب دهند، قطعا نتایج درستی حاصل نخواهد شد باید در این حوزه از نظرات کارشناسان استفاده کرد.

نماینده تبریز در مجلس با بیان اینکه باید نقشه راه مناسبی برای ایجاد اصلاح در ساختار مجلس تدوین شود، اظهار داشت: باید اولویت‌ها و مشکلات ساختاری مجلس ابتدا احصاء و سپس با نظرات کارشناسی نقشه راهی در این زمینه تدوین کنیم تا بتوانیم نتیجه مطلوبی در این زمینه بگیریم.

پزشکیان با بیان اینکه ایجاد ساختار عمیق‌تر از کشیدن نقشه برای تحول است، گفت: دلیل اینکه تاکنون و در چند دوره گذشته مجلس نتوانسته‌ایم مشکلات ساختاری  را حل کنیم این بوده که تصور کرده‌ایم بهترین نقشه‌ها را برای این منظور کشیده‌ایم که اینگونه نبوده است.